Teams |
Round/Venue |
Tip |
Score |
Roda JC 2 Lost To Vitesse 3
|
Round 1 |
Roda JC |
2 - 1 |
NAC Breda 3 Defeated Utrecht 2
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
RBC Roosendaal 2 Lost To PSV 5
|
Round 1 |
PSV
|
1 - 2 |
AZ Alkmaar 1 Drew With Heerenveen 1
|
Round 1 |
AZ Alkmaar |
2 - 1 |
NEC 2 Defeated Willem II 0
|
Round 1 |
NEC
|
2 - 1 |
Twente Enschede 2 Lost To Ajax 3
|
Round 1 |
Ajax
|
1 - 2 |
Den Bosch 1 Defeated ADO Den Haag 0
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Groningen 0 Drew With RKC Waalwijk 0
|
Round 1 |
Groningen |
2 - 1 |
Feyenoord 6 Defeated De Graafschap 1
|
Round 1 |
Feyenoord
|
3 - 0 |
Vitesse 1 Defeated Groningen 0
|
Round 2 |
Vitesse
|
2 - 1 |
ADO Den Haag 1 Lost To NEC 2
|
Round 2 |
NEC
|
1 - 2 |
PSV 5 Defeated AZ Alkmaar 1
|
Round 2 |
PSV
|
3 - 1 |
Heerenveen 3 Lost To Roda JC 4
|
Round 2 |
Draw |
2 - 1 |
RKC Waalwijk 1 Defeated Twente Enschede 0
|
Round 2 |
Draw |
1 - 1 |
Willem II 0 Lost To Feyenoord 4
|
Round 2 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
Ajax 6 Defeated NAC Breda 2
|
Round 2 |
Ajax
|
3 - 1 |
De Graafschap 1 Drew With Den Bosch 1
|
Round 2 |
Draw
|
1 - 1 |
Utrecht 5 Defeated RBC Roosendaal 1
|
Round 2 |
Utrecht
|
2 - 1 |
Den Bosch 1 Lost To Willem II 2
|
Round 3 |
Den Bosch |
2 - 1 |
NAC Breda 2 Drew With PSV 2
|
Round 3 |
PSV |
1 - 3 |
Roda JC 2 Defeated De Graafschap 1
|
Round 3 |
Roda JC
|
2 - 1 |
Twente Enschede 4 Defeated Heerenveen 1
|
Round 3 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
NEC 1 Lost To AZ Alkmaar 2
|
Round 3 |
NEC |
2 - 1 |
Vitesse 1 Drew With Feyenoord 1
|
Round 3 |
Feyenoord |
1 - 2 |
Ajax 1 Drew With Utrecht 1
|
Round 3 |
Ajax |
3 - 1 |
RBC Roosendaal 2 Drew With Groningen 2
|
Round 3 |
RBC Roosendaal |
2 - 1 |
RKC Waalwijk 1 Lost To ADO Den Haag 3
|
Round 3 |
RKC Waalwijk |
2 - 1 |
AZ Alkmaar 5 Defeated Den Bosch 0
|
Round 4 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
PSV 1 Defeated RKC Waalwijk 0
|
Round 4 |
PSV
|
3 - 1 |
RBC Roosendaal 4 Defeated Vitesse 1
|
Round 4 |
Vitesse |
1 - 2 |
Heerenveen 2 Defeated De Graafschap 0
|
Round 4 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
Willem II 3 Defeated Roda JC 1
|
Round 4 |
Willem II
|
2 - 1 |
ADO Den Haag 3 Drew With Ajax 3
|
Round 4 |
Ajax |
1 - 2 |
Groningen 2 Lost To NAC Breda 3
|
Round 4 |
Groningen |
2 - 1 |
Utrecht 1 Defeated NEC 0
|
Round 4 |
Utrecht
|
2 - 1 |
Feyenoord 3 Defeated Twente Enschede 1
|
Round 4 |
Feyenoord
|
2 - 1 |
ADO Den Haag 0 Lost To Vitesse 4
|
Round 5 |
Vitesse
|
2 - 1 |
NEC 0 Lost To PSV 3
|
Round 5 |
PSV
|
1 - 2 |
De Graafschap 2 Drew With Groningen 2
|
Round 5 |
De Graafschap |
2 - 1 |
Heerenveen 3 Defeated NAC Breda 0
|
Round 5 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
Twente Enschede 0 Drew With Willem II 0
|
Round 5 |
Twente Enschede |
2 - 1 |
RKC Waalwijk 2 Defeated RBC Roosendaal 0
|
Round 5 |
RKC Waalwijk
|
2 - 1 |
Feyenoord 0 Lost To Utrecht 3
|
Round 5 |
Feyenoord |
2 - 1 |
Roda JC 1 Drew With AZ Alkmaar 1
|
Round 5 |
AZ Alkmaar |
2 - 1 |
Den Bosch 0 Lost To Ajax 5
|
Round 5 |
Ajax
|
1 - 2 |
RBC Roosendaal 0 Lost To Feyenoord 4
|
Round 6 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
PSV 4 Defeated Heerenveen 0
|
Round 6 |
PSV
|
2 - 1 |
AZ Alkmaar 3 Defeated Willem II 1
|
Round 6 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
Vitesse 0 Drew With Den Bosch 0
|
Round 6 |
Vitesse |
2 - 1 |
Ajax 1 Defeated Roda JC 0
|
Round 6 |
Ajax
|
3 - 1 |
Utrecht 2 Defeated ADO Den Haag 0
|
Round 6 |
Utrecht
|
2 - 1 |
NAC Breda 0 Lost To RKC Waalwijk 4
|
Round 6 |
NAC Breda |
2 - 1 |
De Graafschap 0 Drew With Twente Enschede 0
|
Round 6 |
Twente Enschede |
1 - 2 |
Groningen 0 Drew With NEC 0
|
Round 6 |
Groningen |
2 - 1 |
NEC 3 Defeated RBC Roosendaal 0
|
Round 7 |
NEC
|
2 - 1 |
NAC Breda 3 Defeated De Graafschap 2
|
Round 7 |
NAC Breda
|
2 - 1 |
PSV 3 Defeated Groningen 0
|
Round 7 |
PSV
|
2 - 0 |
Willem II 3 Defeated Vitesse 2
|
Round 7 |
Willem II
|
2 - 1 |
Twente Enschede 2 Lost To Roda JC 3
|
Round 7 |
Twente Enschede |
2 - 1 |
AZ Alkmaar 0 Drew With Ajax 0
|
Round 7 |
Ajax |
1 - 2 |
Utrecht 3 Defeated RKC Waalwijk 2
|
Round 7 |
Utrecht
|
2 - 1 |
Feyenoord 4 Defeated Den Bosch 2
|
Round 7 |
Feyenoord
|
3 - 0 |
Heerenveen 1 Defeated ADO Den Haag 0
|
Round 7 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
De Graafschap 1 Lost To AZ Alkmaar 3
|
Round 8 |
AZ Alkmaar
|
1 - 2 |
ADO Den Haag x vs PSV x Suspended |
Round 8 |
PSV |
1 - 3 |
Den Bosch 2 Defeated RBC Roosendaal 1
|
Round 8 |
Den Bosch
|
2 - 1 |
Ajax 1 Lost To Heerenveen 3
|
Round 8 |
Ajax |
3 - 1 |
Roda JC 0 Lost To Feyenoord 2
|
Round 8 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
Groningen 3 Defeated Utrecht 0
|
Round 8 |
Utrecht |
1 - 2 |
RKC Waalwijk 2 Drew With NEC 2
|
Round 8 |
RKC Waalwijk |
2 - 1 |
Vitesse 1 Lost To NAC Breda 2
|
Round 8 |
Vitesse |
2 - 1 |
Willem II 4 Defeated Groningen 2
|
Round 9 |
Willem II
|
2 - 1 |
RBC Roosendaal 0 Lost To Twente Enschede 1
|
Round 9 |
RBC Roosendaal |
2 - 1 |
NEC 3 Drew With NAC Breda 3
|
Round 9 |
Draw
|
1 - 1 |
Vitesse 0 Lost To AZ Alkmaar 3
|
Round 9 |
AZ Alkmaar
|
1 - 2 |
PSV 2 Defeated Ajax 0
|
Round 9 |
PSV
|
2 - 1 |
Heerenveen 2 Defeated Utrecht 1
|
Round 9 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
De Graafschap 1 Lost To ADO Den Haag 2
|
Round 9 |
Draw |
1 - 1 |
Feyenoord 4 Defeated RKC Waalwijk 0
|
Round 9 |
Feyenoord
|
2 - 1 |
Roda JC 5 Defeated Den Bosch 0
|
Round 9 |
Roda JC
|
2 - 1 |
ADO Den Haag 0 Lost To Twente Enschede 1
|
Round 11 |
ADO Den Haag |
1 - 2 |
De Graafschap 2 Drew With Willem II 2
|
Round 11 |
De Graafschap |
2 - 1 |
NAC Breda 4 Defeated Roda JC 0
|
Round 11 |
NAC Breda
|
2 - 1 |
Utrecht 0 Drew With PSV 0
|
Round 10 |
PSV |
1 - 2 |
Roda JC 1 Drew With RKC Waalwijk 1
|
Round 10 |
Roda JC |
2 - 1 |
Willem II 3 Defeated RBC Roosendaal 0
|
Round 10 |
Willem II
|
2 - 1 |
Twente Enschede 1 Lost To Vitesse 4
|
Round 10 |
Twente Enschede |
2 - 1 |
AZ Alkmaar 4 Defeated Feyenoord 1
|
Round 10 |
Feyenoord |
1 - 2 |
Ajax 1 Defeated NEC 0
|
Round 10 |
Ajax
|
2 - 1 |
Den Bosch 2 Lost To Heerenveen 4
|
Round 10 |
Heerenveen
|
1 - 2 |
Groningen 4 Defeated ADO Den Haag 3
|
Round 10 |
Groningen
|
2 - 1 |
RBC Roosendaal 3 Defeated De Graafschap 0
|
Round 11 |
RBC Roosendaal
|
2 - 1 |
RKC Waalwijk 0 Drew With Heerenveen 0
|
Round 11 |
Draw
|
1 - 1 |
AZ Alkmaar 4 Defeated Utrecht 0
|
Round 11 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
Willem II 1 Lost To Ajax 3
|
Round 11 |
Ajax
|
1 - 2 |
Den Bosch 0 Lost To PSV 3
|
Round 11 |
PSV
|
1 - 2 |
Twente Enschede 1 Lost To Groningen 2
|
Round 11 |
Twente Enschede |
2 - 1 |
Feyenoord 4 Defeated NAC Breda 0
|
Round 11 |
Feyenoord
|
2 - 1 |
Vitesse 1 Defeated NEC 0
|
Round 11 |
Vitesse
|
2 - 1 |
ADO Den Haag 5 Defeated RBC Roosendaal 1
|
Round 12 |
ADO Den Haag
|
2 - 1 |
NEC 0 Lost To Twente Enschede 2
|
Round 12 |
NEC |
2 - 1 |
NAC Breda 0 Lost To AZ Alkmaar 3
|
Round 12 |
AZ Alkmaar
|
1 - 2 |
PSV 1 Defeated Willem II 0
|
Round 12 |
PSV
|
2 - 1 |
Heerenveen 0 Lost To Vitesse 3
|
Round 12 |
Heerenveen |
2 - 1 |
Ajax 1 Drew With Feyenoord 1
|
Round 12 |
Ajax |
2 - 1 |
Groningen 3 Defeated Den Bosch 1
|
Round 12 |
Groningen
|
2 - 1 |
Utrecht 1 Drew With Roda JC 1
|
Round 12 |
Utrecht |
2 - 1 |
RKC Waalwijk 2 Drew With De Graafschap 2
|
Round 12 |
RKC Waalwijk |
2 - 1 |
Roda JC 1 Drew With ADO Den Haag 1
|
Round 13 |
Roda JC |
2 - 1 |
De Graafschap 0 Lost To Ajax 5
|
Round 13 |
Ajax
|
1 - 2 |
RBC Roosendaal 1 Lost To Heerenveen 3
|
Round 13 |
Heerenveen
|
1 - 2 |
AZ Alkmaar 3 Defeated RKC Waalwijk 0
|
Round 13 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
Vitesse 0 Lost To PSV 2
|
Round 13 |
PSV
|
1 - 2 |
Den Bosch 0 Drew With NEC 0
|
Round 13 |
Den Bosch |
2 - 1 |
Twente Enschede 0 Lost To Utrecht 1
|
Round 13 |
Twente Enschede |
2 - 1 |
Feyenoord 1 Lost To Groningen 2
|
Round 13 |
Feyenoord |
2 - 1 |
Willem II 0 Lost To NAC Breda 1
|
Round 13 |
Willem II |
2 - 1 |
RKC Waalwijk 2 Drew With Vitesse 2
|
Round 14 |
Draw
|
1 - 1 |
ADO Den Haag 0 Lost To Willem II 1
|
Round 14 |
ADO Den Haag |
2 - 1 |
PSV 2 Defeated Twente Enschede 0
|
Round 14 |
PSV
|
2 - 0 |
NEC 1 Drew With Roda JC 1
|
Round 14 |
Draw
|
1 - 1 |
Heerenveen 2 Drew With Feyenoord 2
|
Round 14 |
Feyenoord |
1 - 2 |
Ajax 4 Defeated RBC Roosendaal 1
|
Round 14 |
Ajax
|
2 - 1 |
Groningen 1 Lost To AZ Alkmaar 2
|
Round 14 |
Draw |
1 - 2 |
Utrecht 1 Defeated De Graafschap 0
|
Round 14 |
Utrecht
|
2 - 1 |
NAC Breda 3 Defeated Den Bosch 0
|
Round 14 |
NAC Breda
|
2 - 1 |
RKC Waalwijk 1 Lost To Ajax 2
|
Round 15 |
Ajax
|
1 - 2 |
De Graafschap 0 Lost To PSV 4
|
Round 15 |
PSV
|
0 - 2 |
Roda JC 5 Defeated Groningen 1
|
Round 15 |
Roda JC
|
2 - 1 |
RBC Roosendaal 0 Drew With NAC Breda 0
|
Round 15 |
NAC Breda |
1 - 2 |
Twente Enschede 4 Defeated Den Bosch 0
|
Round 15 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
Willem II 2 Drew With Heerenveen 2
|
Round 15 |
Willem II |
2 - 1 |
AZ Alkmaar 2 Defeated ADO Den Haag 0
|
Round 15 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
Feyenoord 2 Defeated NEC 1
|
Round 15 |
Feyenoord
|
2 - 1 |
Vitesse 2 Defeated Utrecht 1
|
Round 15 |
Vitesse
|
2 - 1 |
Heerenveen 1 Defeated Groningen 0
|
Round 16 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
Den Bosch 0 Lost To RKC Waalwijk 2
|
Round 16 |
Draw |
1 - 1 |
Roda JC 3 Defeated RBC Roosendaal 1
|
Round 16 |
Roda JC
|
2 - 0 |
Willem II 0 Drew With Utrecht 0
|
Round 16 |
Willem II |
2 - 1 |
AZ Alkmaar 5 Defeated Twente Enschede 0
|
Round 16 |
AZ Alkmaar
|
2 - 0 |
Feyenoord 3 Drew With PSV 3
|
Round 16 |
Draw
|
1 - 1 |
Ajax 1 Defeated Vitesse 0
|
Round 16 |
Ajax
|
2 - 1 |
De Graafschap 3 Defeated NEC 2
|
Round 16 |
Draw |
1 - 1 |
NAC Breda 1 Drew With ADO Den Haag 1
|
Round 16 |
NAC Breda |
2 - 1 |
Vitesse 3 Defeated De Graafschap 1
|
Round 17 |
Vitesse
|
2 - 1 |
Twente Enschede 0 Drew With NAC Breda 0
|
Round 17 |
NAC Breda |
1 - 2 |
PSV 0 Lost To Roda JC 2
|
Round 17 |
PSV |
2 - 0 |
RBC Roosendaal 0 Lost To AZ Alkmaar 2
|
Round 17 |
AZ Alkmaar
|
1 - 2 |
RKC Waalwijk 1 Defeated Willem II 0
|
Round 17 |
RKC Waalwijk
|
2 - 1 |
ADO Den Haag 2 Defeated Feyenoord 0
|
Round 17 |
Feyenoord |
1 - 2 |
Groningen 0 Lost To Ajax 4
|
Round 17 |
Ajax
|
1 - 2 |
Utrecht 1 Defeated Den Bosch 0
|
Round 17 |
Utrecht
|
2 - 1 |
NEC 3 Defeated Heerenveen 2
|
Round 17 |
Draw |
1 - 2 |
AZ Alkmaar 1 Drew With NEC 1
|
Round 18 |
AZ Alkmaar |
2 - 1 |
De Graafschap 2 Defeated Roda JC 0
|
Round 18 |
Roda JC |
1 - 2 |
PSV 4 Defeated NAC Breda 0
|
Round 18 |
PSV
|
2 - 1 |
Heerenveen 2 Defeated Den Bosch 1
|
Round 18 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
Willem II 0 Lost To Twente Enschede 3
|
Round 18 |
Willem II |
2 - 1 |
Utrecht 0 Lost To Ajax 2
|
Round 18 |
Ajax
|
1 - 2 |
ADO Den Haag 0 Lost To Groningen 3
|
Round 18 |
ADO Den Haag |
2 - 1 |
Feyenoord 1 Lost To Vitesse 2
|
Round 18 |
Feyenoord |
2 - 1 |
RBC Roosendaal 0 Lost To RKC Waalwijk 1
|
Round 18 |
Draw |
1 - 2 |
Roda JC 4 Defeated Willem II 0
|
Round 19 |
Roda JC
|
2 - 1 |
Den Bosch 0 Lost To AZ Alkmaar 1
|
Round 19 |
AZ Alkmaar
|
1 - 2 |
Twente Enschede 0 Drew With Feyenoord 0
|
Round 19 |
Feyenoord |
1 - 2 |
Vitesse 1 Lost To RBC Roosendaal 3
|
Round 19 |
Vitesse |
2 - 1 |
RKC Waalwijk 1 Lost To PSV 4
|
Round 19 |
PSV
|
1 - 2 |
Ajax 0 Drew With ADO Den Haag 0
|
Round 19 |
Ajax |
2 - 0 |
Groningen 1 Defeated De Graafschap 0
|
Round 19 |
Groningen
|
2 - 1 |
NEC 0 Drew With Utrecht 0
|
Round 19 |
Draw
|
1 - 2 |
NAC Breda 1 Drew With Heerenveen 1
|
Round 19 |
Heerenveen |
2 - 1 |
PSV 4 Defeated RBC Roosendaal 1
|
Round 20 |
PSV
|
2 - 1 |
Willem II 3 Defeated NEC 1
|
Round 20 |
Willem II
|
2 - 1 |
De Graafschap 2 Lost To Feyenoord 7
|
Round 20 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
ADO Den Haag 2 Defeated Den Bosch 0
|
Round 20 |
ADO Den Haag
|
2 - 1 |
Heerenveen 1 Lost To AZ Alkmaar 3
|
Round 20 |
AZ Alkmaar
|
1 - 2 |
Ajax 1 Lost To Twente Enschede 2
|
Round 20 |
Ajax |
2 - 1 |
Utrecht 2 Defeated NAC Breda 0
|
Round 20 |
Utrecht
|
2 - 1 |
RKC Waalwijk 3 Defeated Groningen 0
|
Round 20 |
RKC Waalwijk
|
2 - 1 |
Vitesse 3 Defeated Roda JC 0
|
Round 20 |
Draw |
2 - 1 |
Groningen 0 Drew With Vitesse 0
|
Round 21 |
Draw
|
1 - 2 |
AZ Alkmaar 0 Drew With PSV 0
|
Round 21 |
PSV |
1 - 2 |
RBC Roosendaal 0 Lost To Utrecht 1
|
Round 21 |
Utrecht
|
1 - 2 |
Roda JC 2 Lost To Heerenveen 3
|
Round 21 |
Roda JC |
2 - 1 |
Twente Enschede 3 Defeated RKC Waalwijk 1
|
Round 21 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
NAC Breda 1 Lost To Ajax 2
|
Round 21 |
Ajax
|
1 - 2 |
Den Bosch 0 Lost To De Graafschap 2
|
Round 21 |
Den Bosch |
2 - 1 |
Feyenoord 7 Defeated Willem II 0
|
Round 21 |
Feyenoord
|
3 - 1 |
NEC 1 Drew With ADO Den Haag 1
|
Round 21 |
NEC |
2 - 1 |
RBC Roosendaal 2 Defeated Willem II 0
|
Round 22 |
Willem II |
1 - 2 |
PSV 4 Defeated NEC 1
|
Round 22 |
PSV
|
3 - 0 |
Utrecht 0 Lost To Feyenoord 2
|
Round 22 |
Draw |
1 - 2 |
AZ Alkmaar 1 Drew With Roda JC 1
|
Round 22 |
AZ Alkmaar |
2 - 1 |
De Graafschap 2 Defeated Heerenveen 1
|
Round 22 |
Heerenveen |
1 - 2 |
Ajax 2 Defeated Den Bosch 0
|
Round 22 |
Ajax
|
3 - 0 |
Groningen 0 Lost To Twente Enschede 1
|
Round 22 |
Twente Enschede
|
1 - 2 |
RKC Waalwijk 1 Defeated NAC Breda 0
|
Round 22 |
RKC Waalwijk
|
2 - 1 |
Vitesse 3 Lost To ADO Den Haag 4
|
Round 22 |
Vitesse |
2 - 1 |
NEC 1 Defeated RKC Waalwijk 0
|
Round 23 |
Draw |
1 - 1 |
NAC Breda 1 Lost To Groningen 4
|
Round 23 |
NAC Breda |
2 - 1 |
Twente Enschede 0 Drew With De Graafschap 0
|
Round 23 |
Twente Enschede |
2 - 1 |
ADO Den Haag 1 Defeated Utrecht 0
|
Round 23 |
Utrecht |
1 - 2 |
Roda JC 1 Lost To Ajax 2
|
Round 23 |
Ajax
|
1 - 2 |
Willem II 1 Lost To AZ Alkmaar 3
|
Round 23 |
AZ Alkmaar
|
1 - 2 |
Den Bosch 1 Lost To Vitesse 2
|
Round 23 |
Vitesse
|
1 - 2 |
Feyenoord 3 Defeated RBC Roosendaal 0
|
Round 23 |
Feyenoord
|
3 - 0 |
Heerenveen 0 Lost To PSV 3
|
Round 23 |
PSV
|
1 - 2 |
RBC Roosendaal 1 Defeated NEC 0
|
Round 24 |
RBC Roosendaal
|
2 - 1 |
RKC Waalwijk 2 Drew With Utrecht 2
|
Round 24 |
RKC Waalwijk |
2 - 1 |
Vitesse 2 Defeated Willem II 0
|
Round 24 |
Vitesse
|
2 - 1 |
De Graafschap 0 Lost To NAC Breda 2
|
Round 24 |
De Graafschap |
2 - 1 |
Roda JC 1 Lost To Twente Enschede 2
|
Round 24 |
Roda JC |
2 - 1 |
Twente Enschede 3 Defeated RBC Roosendaal 0
|
Round 25 |
Twente Enschede
|
2 - 0 |
NAC Breda 1 Lost To Vitesse 2
|
Round 25 |
Draw |
1 - 2 |
Heerenveen 1 Lost To RKC Waalwijk 2
|
Round 25 |
Heerenveen |
2 - 1 |
Willem II 2 Defeated Den Bosch 1
|
Round 25 |
Willem II
|
2 - 1 |
NEC 0 Lost To Ajax 1
|
Round 25 |
Ajax
|
1 - 2 |
PSV 4 Defeated ADO Den Haag 0
|
Round 25 |
PSV
|
3 - 1 |
AZ Alkmaar 3 Defeated De Graafschap 2
|
Round 25 |
AZ Alkmaar
|
3 - 0 |
Utrecht 1 Lost To Groningen 2
|
Round 25 |
Utrecht |
2 - 1 |
Feyenoord 4 Defeated Roda JC 1
|
Round 25 |
Feyenoord
|
2 - 1 |
ADO Den Haag 0 Lost To Heerenveen 2
|
Round 24 |
Heerenveen
|
1 - 2 |
Groningen 0 Lost To PSV 1
|
Round 24 |
PSV
|
1 - 2 |
Den Bosch 0 Lost To Roda JC 3
|
Round 26 |
Draw |
1 - 2 |
De Graafschap 0 Lost To RBC Roosendaal 1
|
Round 26 |
De Graafschap |
2 - 1 |
NAC Breda 1 Lost To NEC 2
|
Round 26 |
NAC Breda |
2 - 1 |
RKC Waalwijk 2 Lost To Feyenoord 4
|
Round 26 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
AZ Alkmaar 3 Defeated Vitesse 0
|
Round 26 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
Ajax 0 Lost To PSV 4
|
Round 26 |
Draw |
1 - 1 |
Groningen 1 Drew With Willem II 1
|
Round 26 |
Groningen |
2 - 1 |
Twente Enschede 2 Defeated ADO Den Haag 1
|
Round 26 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
Utrecht 0 Lost To Heerenveen 1
|
Round 26 |
Utrecht |
2 - 1 |
Vitesse 1 Drew With Twente Enschede 1
|
Round 27 |
Vitesse |
2 - 1 |
ADO Den Haag 0 Drew With RKC Waalwijk 0
|
Round 27 |
ADO Den Haag |
2 - 1 |
PSV 2 Defeated Utrecht 0
|
Round 27 |
PSV
|
2 - 0 |
Heerenveen 2 Defeated Ajax 1
|
Round 27 |
Ajax |
1 - 2 |
Willem II 4 Defeated De Graafschap 1
|
Round 27 |
Willem II
|
2 - 1 |
Feyenoord 4 Defeated AZ Alkmaar 2
|
Round 27 |
Feyenoord
|
2 - 1 |
NEC 4 Defeated Groningen 3
|
Round 27 |
NEC
|
2 - 1 |
RBC Roosendaal 1 Lost To Den Bosch 2
|
Round 27 |
RBC Roosendaal |
2 - 1 |
Roda JC 2 Defeated NAC Breda 1
|
Round 27 |
Roda JC
|
2 - 1 |
Ajax 2 Defeated Willem II 0
|
Round 28 |
Ajax
|
2 - 1 |
ADO Den Haag 2 Defeated De Graafschap 0
|
Round 28 |
ADO Den Haag
|
2 - 1 |
PSV 3 Defeated Den Bosch 0
|
Round 28 |
PSV
|
3 - 0 |
Heerenveen 1 Lost To Twente Enschede 2
|
Round 28 |
Heerenveen |
2 - 1 |
Groningen 3 Defeated RBC Roosendaal 0
|
Round 28 |
Groningen
|
2 - 1 |
NAC Breda 0 Lost To Feyenoord 2
|
Round 28 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
NEC 1 Drew With Vitesse 1
|
Round 28 |
Vitesse |
1 - 2 |
Ajax 4 Defeated AZ Alkmaar 2
|
Round 24 |
Ajax
|
2 - 1 |
RKC Waalwijk 1 Defeated Roda JC 0
|
Round 28 |
RKC Waalwijk
|
2 - 1 |
Den Bosch 4 Defeated Feyenoord 1
|
Round 24 |
Feyenoord |
1 - 2 |
Roda JC 3 Defeated Utrecht 2
|
Round 29 |
Roda JC
|
2 - 1 |
De Graafschap 2 Lost To RKC Waalwijk 4
|
Round 29 |
RKC Waalwijk
|
1 - 2 |
RBC Roosendaal 2 Defeated ADO Den Haag 0
|
Round 29 |
RBC Roosendaal
|
2 - 1 |
Vitesse 1 Lost To Heerenveen 3
|
Round 29 |
Vitesse |
2 - 1 |
Feyenoord 2 Lost To Ajax 3
|
Round 29 |
Draw |
2 - 1 |
AZ Alkmaar 1 Drew With NAC Breda 1
|
Round 29 |
AZ Alkmaar |
2 - 1 |
Den Bosch 1 Drew With Groningen 1
|
Round 29 |
Draw
|
1 - 1 |
Twente Enschede 2 Defeated NEC 1
|
Round 29 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
Willem II 0 Lost To PSV 1
|
Round 29 |
PSV
|
1 - 2 |
Utrecht 3 Defeated AZ Alkmaar 2
|
Round 28 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
Heerenveen 7 Defeated RBC Roosendaal 1
|
Round 30 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
ADO Den Haag 1 Lost To Roda JC 4
|
Round 30 |
Draw |
2 - 1 |
PSV 3 Defeated Vitesse 0
|
Round 30 |
PSV
|
2 - 1 |
RKC Waalwijk 2 Defeated AZ Alkmaar 1
|
Round 30 |
Draw |
1 - 1 |
Groningen 0 Lost To Feyenoord 2
|
Round 30 |
Draw |
1 - 2 |
Ajax 1 Defeated De Graafschap 0
|
Round 30 |
Ajax
|
2 - 1 |
Utrecht 2 Drew With Twente Enschede 2
|
Round 30 |
Utrecht |
2 - 0 |
NAC Breda 1 Lost To Willem II 2
|
Round 30 |
NAC Breda |
2 - 1 |
NEC 2 Drew With Den Bosch 2
|
Round 30 |
NEC |
2 - 1 |
Twente Enschede 2 Drew With PSV 2
|
Round 31 |
PSV |
1 - 2 |
Roda JC 1 Defeated NEC 0
|
Round 31 |
Roda JC
|
2 - 1 |
RBC Roosendaal 1 Lost To Ajax 4
|
Round 31 |
Ajax
|
1 - 2 |
Vitesse 3 Defeated RKC Waalwijk 1
|
Round 31 |
Vitesse
|
2 - 1 |
AZ Alkmaar 2 Defeated Groningen 1
|
Round 31 |
AZ Alkmaar
|
2 - 0 |
De Graafschap 0 Drew With Utrecht 0
|
Round 31 |
Utrecht |
1 - 2 |
Den Bosch 0 Lost To NAC Breda 2
|
Round 31 |
NAC Breda
|
1 - 2 |
Feyenoord 1 Lost To Heerenveen 3
|
Round 31 |
Feyenoord |
2 - 1 |
Willem II 1 Defeated ADO Den Haag 0
|
Round 31 |
Willem II
|
2 - 1 |
NAC Breda 1 Lost To RBC Roosendaal 2
|
Round 32 |
NAC Breda |
2 - 1 |
Den Bosch 1 Defeated Twente Enschede 0
|
Round 32 |
Twente Enschede |
1 - 2 |
Heerenveen 2 Drew With Willem II 2
|
Round 32 |
Heerenveen |
2 - 1 |
Ajax 4 Defeated RKC Waalwijk 0
|
Round 32 |
Ajax
|
2 - 1 |
NEC 2 Defeated Feyenoord 0
|
Round 32 |
Feyenoord |
1 - 2 |
ADO Den Haag 2 Defeated AZ Alkmaar 1
|
Round 32 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
PSV 4 Defeated De Graafschap 1
|
Round 32 |
PSV
|
3 - 0 |
Groningen 4 Drew With Roda JC 4
|
Round 32 |
Draw
|
2 - 1 |
Utrecht 1 Lost To Vitesse 2
|
Round 32 |
Utrecht |
2 - 1 |
ADO Den Haag 6 Defeated NAC Breda 2
|
Round 33 |
ADO Den Haag
|
2 - 1 |
Groningen 1 Lost To Heerenveen 2
|
Round 33 |
Heerenveen
|
1 - 2 |
Twente Enschede 3 Defeated AZ Alkmaar 0
|
Round 33 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
Utrecht 0 Lost To Willem II 3
|
Round 33 |
Utrecht |
2 - 1 |
NEC 3 Defeated De Graafschap 0
|
Round 33 |
NEC
|
2 - 1 |
PSV 4 Defeated Feyenoord 2
|
Round 33 |
PSV
|
2 - 1 |
RBC Roosendaal 3 Defeated Roda JC 1
|
Round 33 |
Roda JC |
1 - 2 |
RKC Waalwijk 2 Defeated Den Bosch 0
|
Round 33 |
RKC Waalwijk
|
2 - 1 |
Vitesse 0 Lost To Ajax 2
|
Round 33 |
Ajax
|
1 - 2 |
Ajax 2 Defeated Groningen 1
|
Round 34 |
Ajax
|
2 - 1 |
AZ Alkmaar 1 Lost To RBC Roosendaal 3
|
Round 34 |
AZ Alkmaar |
2 - 1 |
De Graafschap 1 Lost To Vitesse 2
|
Round 34 |
Vitesse
|
1 - 2 |
Den Bosch 0 Lost To Utrecht 3
|
Round 34 |
Utrecht
|
1 - 2 |
Feyenoord 6 Defeated ADO Den Haag 3
|
Round 34 |
Feyenoord
|
2 - 1 |
NAC Breda 1 Drew With Twente Enschede 1
|
Round 34 |
Twente Enschede |
1 - 2 |
Roda JC 0 Drew With PSV 0
|
Round 34 |
PSV |
1 - 2 |
Heerenveen 2 Defeated NEC 1
|
Round 34 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
Willem II 3 Defeated RKC Waalwijk 0
|
Round 34 |
Willem II
|
0 - 0 |